Για την Αθήνα ξεκίνησε η αποστολή του ΟΚΑ Αρκάδι ενόψει της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Αγοριών Κ21 (εφήβων). Οι πρωταθλητές Κρήτης συμμετέχουν στον Δ’ όμιλο όπου σ’ αυτόν εντάσσονται οι αντίστοιχοι πρωταθλητές των περιφερειών τους, Α.Ε.Π. Ολυμπίας, Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων, Παναθηναϊκός Α.Ο. σ’ ένα τουρνουά που θα ξεκινήσει αυτή την Πέμπτη 21 και θα ολοκληρωθεί το Σάββατο 23 του ίδιου μήνα.
Στην ομάδα επικρατεί συγκρατημένη αισιοδοξία όπου ο κόουτς Παύλος Χαραλαμπίδης έχει προετοιμάσει την ομάδα του όσο καλύτερα γινόταν.
Η 14αδα της αποστολής που βρίσκετια στην Αθήνα είναι οι εξής παίκτες: Νικόλαος Ζουμπουλάκης (αρχηγός), Γιώργος Ανδρεδάκης, Μανώλης Γιορταμάκης, Ιωάννης Δραμιτινός, Χρίστος Ζότο, Αντώνης Κωνσταντινίδης, Πέτρος Λισίτσκας, Δημήτρης Μπιστόλας, Ελευθέριος Νικολακάκης, Εμμανουήλ Παρασκευόπουλος, Νίκος Παχάκης, Θάνος Σιαλγκανίδης, Γιώργος Σωπασουδάκης, Μιχάλης Τζιράκης.
Το πρόγραμμα της προημιτελικής φάσης
Πέμπτη 21 Μαρτίου
Ο.Κ.Α. Αρκάδι – Παναθηναϊκός
Παρασκευή 22 Μαρτίου
Ο.Κ.Α. Αρκάδι – Α.Ε.Π. Ολυμπίας
Σάββατο 23 Μαρτίου
Μίλων – Ο.Κ.Α. Αρκάδι