Με τον δήμαρχο Σερρών Αλέξανδρο Χρυσάφη συναντήθηκε σήμερα ο Περιφερειάρχης Κρήτης Σταύρος Αρναουτάκης.
Ήταν μια επίσκεψη σε ιδιαίτερα θερμό κλίμα που έγινε στο πλαίσιο της παρουσίας του Δημάρχου Σερρών στην Κρήτη. Στη διάρκεια της συνάντησης υπήρξε γόνιμη συζήτηση με επίκεντρο την Αυτοδιοίκηση, την αναπτυξιακή προοπτική και τις δράσεις ενίσχυσης που αναπτύσσονται τόσο στην Κρήτη και τη νησιωτική χώρα, όσο και στη Βόρεια Ελλάδα, ενώ υπήρξε ανταλλαγή δώρων και αναμνηστικών.
Σε κατάσταση συναγερμού αύριο όλη η Κρήτη -Πολύ υψηλός ο κίνδυνος εκδήλωσης πυρκαγιάς
Η Πολιτική Προστασία Περιφέρειας Κρήτης ενημερώνει ότι, σύμφωνα με τον επισυναπτόμενο ημερήσιο Χάρτη Πρόβλεψης Κινδύνου Πυρκαγιάς της Γενικής Γραμματείας Πολιτικής Προστασίας, για αύριο...