15 °C Rethymno, GR
03/12/2022

ΔΥΣΚΟΛΑ Ή ΕΥΚΟΛΑ, ΟΙ ΔΥΝΑΤΟΙ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΑΝ ΣΤΟ Α' ΤΟΠΙΚΟ

Τα φαβορί κέρδισαν…

Άρης, Ρεθυμνιακός, Αστέρας Ρεθύμνου, Αστέρας Περάματος και Ερμής ήταν οι κερδισμένες ομάδες της 2ης αγωνιστικής στην Α’ κατηγορία του τοπικού.
Πιο αγχωτική νίκη, τουλάχιστον έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς, ήταν αυτό στην Αλφά εκεί όπου ο πρωταθλητής Αστέρας Περάματος κέρδισε με 1-0 χάρη σ’ ένα τέρμα που σημείωσε ο Τούφας στο 30′.
Κατά τα λοιπά, ο Αστέρας Ρεθύμνου αν και αγωνίστηκε στους Αρμένους δεν είχε πρόβλημα να σημειώσει 8 τέρματα απέναντι στο Σπήλι με τοπ-σκόρερ τον Κλειδή. Επίσης, ο Ρεθυμνιακός πέρασε άνετα από τα Σελλιά κερδίζοντας με 1-5 τον Φοίνικα έχοντας τον Λαζίδη να πετυχαίνει δύο τέρματα, ενώ και ο Άρης επικράτησε του Ποσειδώνα με 2-0 παίζοντας από νωρίς (59′) με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Γαβαλά.
Τέλος, ο Ερμής δεν είχε πρόβλημα να κερδίσει τον Τάλω Μελιδονίου με 0-3 ενώ στα Λιβάδια είχαμε το πρώτο ισόπαλο αποτέλεσμα στο πρωτάθλημα με τον ΑΟ Λιβαδίων και τη Δόξα να μένουν στο 0-0.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Άρης – ΑΟ Ποσειδώνας ……………………..2-0
(66′ Δελημήτσος, 75′ Ζότο)

Αστέρας Ρεθ. – Σπήλι ………………………..8-0
(39′, 45′, 62′ Κλειδής, 58′, 74′ Χριστουλάκης, 77′ Γύπαρης, 82′, 84΄ Ιμπραχίμι)

Αστέρας Περάματος – ΟΦ Αρμένων …….1-0
(30′ Τούφας)

Τάλως Μελιδονίου – Ερμής Ζωνιανών ….0-3
(20′ (πεν.) Κασαπάκης, 36′ Σκουτέλης, 75′ Κλίνης)

Φοίνικας – Ρεθυμνιακός ……………………..1-5
(70′ Μαστορογιαννάκης – 7′, 62′ (πεν.) Λαζίδης, 17′ Πρινιανάκης, 43′ Μανωλακάκης, 47′ Σπυριδάκης)

Λιβάδια – Δόξα Πλατανέ …………………..0-0

Ρεπό: Αρκάδι Αγγελιανών

Η βαθμολογία
Ομάδα …………Β. .Ν-Ι-Η ..Γκολ
1. Αστέρας ………..6 …2-0-0 …13-1
-. Ρεθυμνιακός ….6 …2-0-0 ….8-3
-. Ερμής Ζ. ……….6 …2-0-0 ….9-0
-. Άρης …………….6 …2-0-0 ….4-1
-. Αστέρας Περ. ..6 …2-0-0 ….3-1
6. ΟΦ Αρμένων …3 …1-0-1 ….4-2
7. Λιβάδια …………1 ..0-1-1 …..2-3
-. Δόξα Πλατανέ ..1 ..0-1-1 …..1-2
9. Αρκάδι Αγγ. ….0 ..0-0-1 …..1-2
-. Φοίνικας ……….0 ..0-0-2 ….1-11
-. Τάλως Μελ. …..0 ..0-0-1 …..0-3
-. Ποσειδώνας ….0 …0-0-2 ….1-7
-. Σπήλι ……………0 ..0-0-2 …..1-12

Η επόμενη (3η) αγωνιστική
Σάββατο 12 Νοεμβρίου, 15.00
Αστέρας Ρ. – Αστέρας Περ.
Αρκάδι Αγγ. – Τάλως Μελιδονίου
Σπήλι – Άρης

Κυριακή 13 Νοεμβρίου
Δόξα Πλατανέ – Φοίνικας
Ερμής Ζ. – Ρεθυμνιακός
ΟΦ Αρμένων – Λιβάδια
Ρεπό: Ποσειδώνας